Спеціалізовані табори

Різного роду запитання та відповіді

Модератор: Модератори

UNREAD_POST Swyst » Нед 18.01.04 12:33

Привіт Олег,

Хочу тобі трохи заперечити, я не був на Легіоні, тому моя думка може бути трохи суб'єктивною :eusa_hand: але все ж така поведінка на ЛШ допустима, оскільки учасниками є 17-30 людити, деяким з них просто необхідно нагади звідки він вийшов (з деяких пиха так і валить)
"Скажи,що варта булава? не нюхавши її науки"

А на таборі де основною масою є юнаки віком 13-15 років (якщо не помиляюсь), така система призводить трохи до інших наслідків
:P
Якщо дискусія триває довго, це означає, що обидві сторони неправі 3:-)
Swyst
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1022
Ім'я: Сашко
Прізвище: Свистун
Курінь: ЛЧ
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

UNREAD_POST Zavgosp » Пон 19.01.04 22:25

а знаєте про дідівщину - в цьому щось є!!
наприклад мені дійсно подобається легіонівська система - провід дає тягла виховникам (старшині), старшина - розвідувачам(підстаршина), а підстаршина в свою чергу відіграється на всіх решта (стрільці).. це дійсно весело :D (без жодної іронії)
L'alcohol tue. Prenez du LSD
Слава Степану Савці
Zavgosp
Експерт
Експерт

Повідомлення: 520
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Качмарський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст. пл. прих.

Re: Спеціалізовані табори

UNREAD_POST plastsite » Вів 20.01.04 17:10

Gulag написав:Цілком можеш мені дорікнути, що я не проник у глибинну суть ЛШ :wallbash: , але мені після неї здалося, що саме "ви ніхто але ми зровимо з вас..." є її основною ідеологією. Памятаєш: "Бо ти ніхто, друже...". Я глибоко поважаю Кульчика, але це правда! Саме так на кожному кроці кричав вишкіл бунчужних і весь провід

Не кидай перлів, як то кажуть...
Варто, все таки, було вникнути в суть ЛШ. І цитованої пісні зокрема.
НЕ БИЙТЕСЯ!
plastsite
Експерт
Експерт

Повідомлення: 364
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Яковчук - Бесараб
Курінь: Вовкулаки =V=
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Льова » Вів 20.01.04 20:48

Для Гулага:

"...бо ти ніхто друже,
якщо колись тобі стане байдуже..."

Не виривай з контексту.!

А що до криків бунчужних, то вони також були на вишколі, і на цю, одну з їхніх помилок їм звертали увагу, спитай у них чи Онуфруєва.

І не плутай зверхність з дистанціюванням.

А в глибинну суть я й сам до кінця не вник...
Льова
Льова
Дописувач
Дописувач

Повідомлення: 259
Ім'я: Любомир
Прізвище: Ясниський
Курінь: Лісові Чорти

UNREAD_POST plastsite » Суб 24.01.04 10:20

А в глибинну суть я й сам до кінця не вник...

Гарно сказано
:thumbsup:
НЕ БИЙТЕСЯ!
plastsite
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Gulag » Пон 26.01.04 00:37

КРУТО!!!
:thumbsup:
А тепер прошу застосувати усе вище сказане до Легіону!!! Хто сказав вам, що там щось інше????
Пробачте, але я маю право порівнювати, адже на відміну від вас я був на обох таборах! :eusa_whistle:
Коли ти бережеш залізний спокій
Всупір загальній паніці й клятьбі...
Gulag
Експерт
Експерт

Повідомлення: 370
Ім'я: Олег
Прізвище: Пашин
Курінь: ч.15 Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Поручик » Пон 26.01.04 01:05

Gulag написав:Хто сказав вам, що там щось інше????

А Легіон, таки, щось інше ніж ЛШ! По-перше, інші завдання, по-друге - не може мандрівний табір виконати ту програму що дається на стаціонарному, по-третє - інші підходи до виховання. Так що порівнювати Легіон та ЛШ на мою думку не дуже то й доречно.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

Повідомлення: 2274
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський

UNREAD_POST Gulag » Пон 26.01.04 01:12

До чого тут усе це?
Я говорив про "дідівщину" :)
Льова поставив питання і сам же на нього і відповів!
Gulag
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Поручик » Пон 26.01.04 01:32

До того, що на розгляд. таборі дуже вже процвітає "дідівщина" (принаймні в 1998-2000). І дуже сумнівно що щось там змінилося! ЛШ ж по ідеї має дати в останній раз відчути "чар юнацького пластування", показати і дати відчути ті перегиби, що часто ми, виховники, створюємо на УПЮ-таборах
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Lolik » Пон 26.01.04 18:40

Проведення паралелей по лінії "дідівщини" між ЛШ та Легіоном в принципі є некоректними. Все тому, що учасники ЛШ є люди старші 18 років (повнолітні), а подекуди і старші віком від старшини. Тому на ЛШ не "дають тягла", а дотримуються чіткого розпорядку дня (нехай і перевантаженого) та цінують субординацію.

Будь-який табір, де учасники є молодші 18, потенційно криє в собі небезпеку дідівщини.

Що я хочу сказати: не вплутуйте ЛШ в розборки про дідівщину. Натомість пропоную порівнювати із... моїми курінними таборами (проводжу із 1995 р.). Багато однакового. Або порівнюйте з чим хочете, але ЛШ не вплутуйте.
Lolik
Експерт
Експерт

Повідомлення: 2071
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST Gulag » Сер 28.01.04 02:32

Поручик написав: показати і дати відчути ті перегиби, що часто ми, виховники, створюємо на УПЮ-таборах

Просто заради цікавості: тобто ЛШ - це еталон, "як не треба проводити табори"?

Тепер про вік: я не спеціаліст, але здається особливих псиологічних відмінностей у 16 і 18 річному віці не спостерігається, а я знаю час, коли у підстаршині Легіону (потенційно - розвідувачі) були майже одні ст.пл., а серед стрільців (учасники) три чверті було старше 16.

І ще про те, що на ЛШ не пОПУСКАЮТЬ мені будь-ласка не розказуйте. Сам бачив... :eusa_whistle: Попустити старшу людину (а тим більше ровесника - можна дуже легко, якщо ставитися як "я начальник - ти дурак").

Спробую трохи схарактеризувати тим, хто не був на Легіоні ставлення до учасників на тих Легіонах, на я ких був. Уявіть собі мудрого командира, який знає, що воїн не воюватиме добре, якщо:
1. Не знатиме за що воюватиме
2. Буде голодний, або хворий
3. не вмітиме воювати
4. буде занадто ситий та розбещений
5. не буде фізично готовий воювати........
Саме таке ставлення до учасників панувало там, де я був. Ставлення доброго командира до воїнів, як до своїх дітей :D Ви знаєте, про що я...
Gulag
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Professor » Сер 28.01.04 16:03

До Gulag:
тільки чого от після "Легіону" юнацтво приїжджало додому (користутючись методом К. Сторчака (такий великий науковець)):
а) з сколіозом ІІ ступеня,
б) з гнійними мозолями і два тижні лежали в реабілітації,
в) з тріщиною п"ястука... список продовжується, справки додаються
Слабка фізика тіла учасників? Сумнівно...

Щиро,
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Professor
Експерт
Експерт

Повідомлення: 479
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС

UNREAD_POST Сивий » Сер 28.01.04 17:11

Lolik написав:....Натомість пропоную порівнювати із... моїми курінними таборами (проводжу із 1995 р.). Багато однакового. Або порівнюйте з чим хочете, але ЛШ не вплутуйте.

Льолік, - з нашими курінними таборами, - себто курінними таборами славного 3-го куреня УПЮ ім.І.Виговського починаючи з 1991 року.
:eusa_hand: Ніби до 1995 року і сторії не було - :eusa_hand:

ЗІ Ну ніяк не навчиш :D :D :D :D :D
Гей-Гу
Сивий
Дописувач
Дописувач

Повідомлення: 290
Ім'я: Назар
Прізвище: Сивуляк

UNREAD_POST Поручик » Сер 28.01.04 21:38

Gulag написав:Просто заради цікавості: тобто ЛШ - це еталон, "як не треба проводити табори"?

:eusa_naughty: Не зовсім так, скоріше, якщо є якісь перегиби зі сторони вишколу бунчужних, то вмшкіл інструкторів це на собі відчує, а значить в принципі отримає досвід як не треба робити. Принаймні я таке собі склав уявлення про "ЛШ" з розповідей його учасників.
А от щодо "Легіону" то тут я погоджуюся з др.Professor, і крмі того маю власний досвід з цього табору (як не як але 3 роки був в старшині табору!).
Уявіть собі мудрого командира
Вибач друже, але на Легіоні такого ще не бувало!!!!
І крім того не забувай "Легіон" - це не армія, а ваше екзальтоване юнацтво - не солдати!!! Тому друже заспокойся і краще подумай тверезо над своїми словами
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Gulag » Чет 29.01.04 00:05

Професорові:
Керуючись моїми скромними знаннями з медицини мушу ствердити, що сколіоз ІІ рівня не набувається протягом 2 тижнів таборування. Друге: з ПЕРЕЛОМАМИ ОБОХ РУК я одного разу повернувся зі звичайного пацифістичного станичного табору. А з гнійними мозолями - взагалі з НОВАЦЬКОГО табору 1995 року, який проводив твій тезка - др. Професор з Болехова. То давай їх під трибунал, за негуманне поводження!!!!

Поручникові:
Що значить: не бувало мудрих командирів? Це яскравий приклад деструктивної критики! Ти просто звинувачуєш людей у тупості? По-друге: ЛЕГІОН - добровільний вишкільний табір військового пластування, завданням якого є підготовка юнаків до виконання військового обовязку. На Легіон ніхто нікого палицею не жене! Є купа інших таборів! Тут хлопців вчать захищати зі зброєю в руках Батьківщину (що за обовязком статі має вміти кожен чоловік) так само, як на морських таборах вчать гребти чи ходити під вітрилом.
Gulag
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Поручик » Чет 29.01.04 00:58

Що значить: не бувало мудрих командирів? Це яскравий приклад деструктивної критики! Ти просто звинувачуєш людей у тупості?

Нічого подібного, у кожного з нас є своє уявлення про мудрість. Я наприклад, мудрого командира, на Легіоні не бачив :cry: (попереджаю відразу це моя дуж-ж-же суб'єктивна думка). А на рахунок тупості... друже Gulag, ну звідки в тебе це чорно-біле уявлення про світ :eusa_think: (невже це характерно й для молодих ОЗО-нів?).Ну чому якщо я не вважаю цю людину мудрою - вона автоматично має стати тупою???? Я ж здається чітко вказав, що на Легіоні не було мудрого командира, але це не значить, що в миру той самий комендант Ю.Міндюк є тупою людиною!!!! Якраз він розумна, освічена людина, але з купою вад і головне з відсутністю будь-яких зачатків командирства.

Але я пропоную припинити дискусію навколо легіону. а перейти до більш теоретичних питань:
1) Що таке спеціалізоване таборування?
2)Чи потрібно воно ПЛАСТу?
3) Чим відрізняється від звчиайного?
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Сивий » Чет 29.01.04 12:23

Поручик написав:Ну чому якщо я не вважаю цю людину мудрою - вона автоматично має стати тупою????

Згадався один анекдот майже до теми:
Зустрілись два прапорщики.
Один:
- Знаєш, а на гражданці також є розумні люди.
Другий:
- Гм, а чого вони строєм не ходять?
Гей-Гу
Сивий
Дописувач
Дописувач

Повідомлення: 290
Ім'я: Назар
Прізвище: Сивуляк

UNREAD_POST Поручик » Суб 07.02.04 15:11

ЛЕГІОН - добровільний вишкільний табір військового пластування, завданням якого є підготовка юнаків до виконання військового обовязку
.
Ага тільки чомусь цей обов"язок асоціюється з партизанською війною, криївками і т.д. Зайди на сайт асоціації СКІФ http://www.scoutskiff.narod.ru/bibl/ukrbibl2_6.htm почитай, що там пишеться про програму табору Легіон! Який військовий обов"язок - це підготовка звичайних бойовиків-терористів!
Якщо ви вже так хочете вчити дітей військ.обов"язку то давайте проведіть для них звичайне КМБ - з цього буде набагато більше користі ніж з ваших мандрівних задумок.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Sjanja » Суб 07.02.04 15:39

Ще маю запитання: який відсоток осіб проводу табору, завданням якого є підготовка юнаків до виконання військового обов"язку, самі виконали свій військовий обов"язок? Скільки Вас служило в ЗСУ? Страшно?
А я би на Вашому місці вже давно усім куренем добровільно зголосилась до армії, "понюхала військової науки", і продовжувала (а мо й ні :eusa_think: ) розвивати військовий напрямок.
Оксана Гоцко
Sjanja
Користувач
Користувач

Повідомлення: 104
Ім'я: Оксана
Прізвище: Гоцко
Курінь: Лісові Мавки

UNREAD_POST Поручик » Суб 07.02.04 20:30

Дорога Оксано! Підняте тобою питання я сам підіймав неодноразово як на з"їзді УСП, коли затверджували програму "військового пластування", так і на з"їзді КВ. Відповідь була яка? Пам"ятаєш? "Ми усі пройшли військову кафедру" - слова ЮЮ. чи "зате ми виховуємо патріотів" - слова П.Білоуса. До речі лише П.Білоус і ще одна особа з Луцька - оце й усі особи що відбули строкову службу з заального числа ОЗОнів. Про що тут можна говорити?
Так на табір запрошуються військові спеціалісти, але що вони викладають? Як? Наприклад, вогнева підготовка читається щонайменше 1 тиждень (по 2 години в день). Чи можливо таке зробити на мандрівному таборі? Навряд чи!
І ще одне запитання до моїх опонентів - ви готуєте юнацтво до виконання військ.обов"язку. Скажіть скільки юнаків після вашого табору виявило бажання служити у ЗСУ? І як сприймати вислови того ж ЮЮ. та інших *** на кшталт "у сучасному укр.війську я служити не буду...". То де буде служити ваше юнацтво? В військах НАТО? Моссаді? Чи де?
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Zavgosp » Нед 08.02.04 21:12

на жаль поручику, запитання залишаться без відповіді..
L'alcohol tue. Prenez du LSD
Слава Степану Савці
Zavgosp
Експерт
Експерт

Повідомлення: 520
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Качмарський
Пластовий ступінь: ст. пл. прих.

UNREAD_POST Поручик » Нед 08.02.04 21:29

Не втрачаю усе таки надії отримати відповідь від своїх опонентів! У випадку відсутності відповіді залишиться лише вважати, що мої опоненти лише вміють тріпати язиками, базікати по кутках, а на рішучі та справедливі дії не здатні! :twisted: :evil:
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Gulag » Пон 09.02.04 01:35

Хай живе МИР!!!!
Хай буде з вами усіма Харі з усіма його Рамами і чакрами!!!!
Слава Великому Пацифіку!!!!
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Хай буде Хао! (це для завгоспа)! :thumbsup: :eusa_angel: :eusa_angel: :eusa_angel:
Gulag
Експерт
Експерт

UNREAD_POST plastsite » Пон 09.02.04 10:02

Поручик написав:Не втрачаю усе таки надії отримати відповідь від своїх опонентів! У випадку відсутності відповіді залишиться лише вважати, що мої опоненти лише вміють тріпати язиками, базікати по кутках, а на рішучі та справедливі дії не здатні! :twisted: :evil:

Дива тай годі :lol:
Якщо хочеш, щоб тобі відповідали, питай в конкрентих осіб.
Фрази типу "Я звертаюся до всіх..." не дуже дієві.
Хай живе МИР!!!!
Хай буде з вами усіма Харі з усіма його Рамами і чакрами!!!!
Слава Великому Пацифіку!!!!
Хай буде Хао! (це для завгоспа)!

Як в одному гарному анекдоті - "Ну й до чого це?"
:roll:
НЕ БИЙТЕСЯ!
plastsite
Експерт
Експерт

UNREAD_POST plastsite » Пон 09.02.04 10:10

Gulag написав:Просто заради цікавості: тобто ЛШ - це еталон, "як не треба проводити табори"?

Спробую трохи схарактеризувати тим, хто не був на Легіоні ставлення до учасників на тих Легіонах, на я ких був. Уявіть собі мудрого командира, який знає, що воїн не воюватиме добре, якщо:
1. Не знатиме за що воюватиме
2. Буде голодний, або хворий
3. не вмітиме воювати
4. буде занадто ситий та розбещений
5. не буде фізично готовий воювати........
Саме таке ставлення до учасників панувало там, де я був. Ставлення доброго командира до воїнів, як до своїх дітей :D Ви знаєте, про що я...

звичайного пацифістичного станичного табору

Можна знати купу цитат з Дротових висловлювань, а тих, що треба - не бачити. В розділі про впоряд ("Життя в Пласті") написано "... Пласт не військо ...". І ще купу цікавих речей. Рекомендую.
8)
НЕ БИЙТЕСЯ!
plastsite
Експерт
Експерт

Поперед.Далі

Повернутись в Практичне пластування