Спеціалізовані табори

Різного роду запитання та відповіді

Модератор: Модератори

UNREAD_POST Поручик » Пон 09.02.04 10:26

plastsite написав:
Поручик написав:Не втрачаю усе таки надії отримати відповідь від своїх опонентів! У випадку відсутності відповіді залишиться лише вважати, що мої опоненти лише вміють тріпати язиками, базікати по кутках, а на рішучі та справедливі дії не здатні! :twisted: :evil:

Якщо хочеш, щоб тобі відповідали, питай в конкрентих осіб.
Фрази типу "Я звертаюся до всіх..." не дуже дієві.

Костянтине! не перекручуй чужі вислови :eusa_naughty: , де це ти бачиш в мене таку фразу як "звертаюся до всіх..."? Я звернувся до своїх опонентів!
А на рахунок висловлювань Дрота - повністю з тобою згідний :thumbsup: Не знаю зробили зі звичайної праці мало не Біблію ПЛАСТу! Це знову ж нагадує мені дії радянських політруків і комсомольских вожаків - труди Леніна - це відповідь на всі життєві питання
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

Повідомлення: 2274
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST plastsite » Пон 09.02.04 10:34

Єдине, що я не знаю, хто твої опоненти.
Може погано читав.
А відносно решти - консенсус
:lol:
НЕ БИЙТЕСЯ!
plastsite
Експерт
Експерт

Повідомлення: 364
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Яковчук - Бесараб
Курінь: Вовкулаки =V=

UNREAD_POST Zavgosp » Пон 09.02.04 22:47

Хай буде Хао! (це для завгоспа)!

дякую тобі теж того, але не відмазуйся від дискусії :) :eusa_naughty: :D
L'alcohol tue. Prenez du LSD
Слава Степану Савці
Zavgosp
Експерт
Експерт

Повідомлення: 520
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Качмарський
Пластовий ступінь: ст. пл. прих.

UNREAD_POST ЛяДик » Вів 10.02.04 17:42

Для любителів цитувати, зокрема тих, які при цьому є адептами т.зв. військового пластування (цікаво як би наприклад на Заході сприйняли таке понятя як military scouting???). Отже,
генерал Бейден-Пауел: «Не маємо наміру робити з наших хлопців жовнірів, ані розбуджувати у них жадобу крові», і далі: «військові вправи приводять до знищення особистості, ми ж навпаки, хочемо зміцнити характер».
Один із предтеч та співзасновників скаутинґу Е. Сетон-Томпсон:
«Ми проти мілітаризму, чи військової влади», і далі: «Коли людина має серце, вона мусить бути проти мілітаризму»
Крім Дрота зустрічав подібні висловлювання напр. Володимира Яніва, ЛЧ і низки інших...
Дати людині гідність - це дати їй все! (індіянське прислів'я)
Хау! - Я сказав!
ЛяДик
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1489
Ім'я: BолоDuмuр
Прізвище: Оkарuнсьkuй

UNREAD_POST Поручик » Вів 10.02.04 23:42

Як бачу ніхто з тих хто так активно пропагує військ.пластування на крайовому рівні не може пояснити, що таке військ.пластування, у чому є його сенс, чи потрібно воно ПЛАСТу і т.д. А тим більше не можуть пояснити специфіку і методу проведення таборів з таким ухилом.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mudry » Сер 11.02.04 15:11

1. Пропоную надавати за спам Гулагу по гриві.

2. Якщо ти хочеш пидготувати воїна то не треба готувати як "гарматне мясо з окопів чі криївок". А як сказав поет: "Зараз хто Б52 перший пустить той і буде кашу ная..ть [наминати]". "Даже развєдка вам мало поможе!". А оце щоб діти замість відпочинку і чого корисного навчитись сидять добами в болоті і "відтворюють події початку мінулого століття" (з однієї з видруків шанованих оппонентів)

Отакої [Мирон Опанасович] Гулаг
mudry
Експерт
Експерт

Повідомлення: 2210
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Поручик » Пон 05.04.04 16:27

Отож бо й воно. Для більшості "любителів" війська з *** спец.табори є підготовка лісової партизанки, що в умовах сучасної війни є абсолютно непотрібним. На разі найкращими є міські партизани. Тож потрібно було б вчити міської партизанки....
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Galon » Вів 13.04.04 16:01

Чому, коли починається розмова про спеціалізовані табори, то завжди обговорюють "Легіон". Що нема більше в Пласті спеціалізованих таборів :?:
Луцьк - Найкращий
Galon
Новачок
Новачок

Повідомлення: 10
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Львович
Курінь: ч.9 імені Василя Стуса
Пластовий ступінь: розвідувач

UNREAD_POST Поручик » Вів 13.04.04 18:28

Поясню тобі друже чому. Справа у тому, що на сьогодення існує лише три основних типи спец. таборів, два з яких пов"язані з існуванням спец.вмілостей УПЮ. Це морський і летунський. Дискутувати над цими таборами і напрямками - не лише важко, але й не потрібно. Оскільки табори мають чітке визначення мети, цілі, завдання, засобів. Особи що його проводять є спеціалістами у своїй галузі.
Залишається таким чином лише нове аморфне утворення - "військове пластування" - яксравим проявом якого є табір "Легіон". На жаль до сьогодення не відома мета, цілі, завдання, засоби цього напрямку пластування. З цим пов"язана й дискусія.
Врешті останнє існування інших спец.таборів не викликає такої кількості непорозумінь.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST poplar » Чет 06.05.04 21:18

Друзі, ну як ви не розумієте, у хлопців ностальгія за армією, вони за нею тужать, але служити зась. Це ж українська армія. Ну наприклад,

Армія: деякі загальні проблеми

"Як вiдпускати дiтей до такої армiї?" — запитують жителi села Бiркiвка, що в Менському районi

Валерiй Магула:

Батьки солдата строкової служби Ростислава Нiкiтченка отримали жахливу звiстку про те, що їхнього сина вже немає в живих. Труну з тiлом привезли вночi, пiд час похорону не було меж людському горю. Зiйшлося все село. Вiйськовослужбовцi розповiдали, що Ростислав навеснi мав повернутися додому. Служив у вiйськовiй частинi в Бiлiй Церквi танкiстом. При переїздi через рiчку до полiгону танк провалився пiд лiд. Два офiцери та прапорщик врятувалися, а от Ростислав загинув. Кажуть, не мiг вибратися з машини, бо люк був завалений боєприпасами. Втiм, хто розбиратиметься у причинах трагедiї, i чи дiйсно потрiбна Українi така армiя, яка в мирний час ракетами збиває лiтаки та житловi будинки, в якiй лiтаки падають на мирних громадян, а люди гинуть у танках?

А Ростиславу у квiтнi виповнилося б двадцять...

(«Сіверщина», №10 (543), 5 березня 2004 р.)

http://www.khpg.org/prk/i.php?subaction ... tart_from=

Якщо вас зацікавлять такі факти, на сайті ще багато чого є.

А якщо говорити про професійну армію з 2015 року, то слід визначити, що саме там потрібно.
От Володя Русанов вів Клуб молодого офіцера, так переважна більшість тих хлопців пішла у військові училища та ВНЗ. :eusa_boohoo:
Дорогу осилить той, хто йде!
poplar
Користувач
Користувач

Повідомлення: 150
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський

UNREAD_POST Поручик » Чет 06.05.04 23:03

poplar написав:Друзі, ну як ви не розумієте, у хлопців ностальгія за армією, вони за нею тужать, але служити зась. Це ж українська армія.
А якщо говорити про професійну армію з 2015 року, то слід визначити, що саме там потрібно.
От Володя Русанов вів Клуб молодого офіцера, так переважна більшість тих хлопців пішла у військові училища та ВНЗ. :eusa_boohoo:

Да, Володя Русанов вміє працювати з дітьми у цьому напрямку. Як згадаю "Заграву" чи "Зоряний" така ностальгія пробиває...
Щодо туги, то не розумію, по просту не розумію...
Добре якби ж з цієї туги вийшла хоч якась користь, а так....
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Sansej » П'ят 07.05.04 10:40

Армія дуже красиво виглядає у кіно. Я зовсім не відчуваю ностальгії за кірзою на ногах і в їжі, гарячим і холодним плацом, придурками командирами (не ввсіма), різною гидотою якою в тебе прагнуть поцілити хлопці з того боку.
Коли в тебе стріляє людина якої ти не знаєш - це ще можна терпіти, а коли ти змушений то...... :thumbdown:
Бавитись в армію після воєнної кафедри це не теж саме, що реально служити.
Просто нагла кров заливає, коли салаги, що нічого не знають про реальність страху смерті, теревенять про якусь підготовку дітей. Автомат проти LK86 не допомагає. :twisted:
Гей-Гу!
Орест Олійник
Sansej
Експерт
Експерт

Повідомлення: 350
Ім'я: Орест
Прізвище: Олійник
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: Пластун Сеніор Праці

UNREAD_POST Lolik » П'ят 07.05.04 17:23

ну ладна, це вже здається вище звучало. Ні у кого немає жодної туги за тим, де він ніколи не був.
- Знову хочу у Париж
- Вже був?
- Ні, вже хотів
(до слова)

Хто пам'ятає розвиток подій - а саме в загальному контексті слід розглядати питання - той легко приходить до висновку, що:

комусь в певний момент часу захотілось стати таким самим видатним, неповторним та своєрідним, як на цей момент вже були усі інші курені УСП. Шляхів було 2: стати кращими від когось, або, що привабливіше, витворити щось нове. А ідея армії... так вона ж під ногами лежала!

Зрештою це легше, аніж розвивати спортивні напрямки, якими власне і представлені усі сформовані види спец. пл-ння
Lolik
Експерт
Експерт

Повідомлення: 2071
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST poplar » П'ят 07.05.04 18:52

Табори СВТ 1991-1992 р., під чуйним керівництвом Олега Покальчука мали досить високий рівень міілітарності, але вони залишалися пластовими таборами. Можливо тому, що там не було справжньої зброї :) Так були і нічні алярми і вимарші, але це все-таки не був військовий табір.

Я не можу посилатися на свій досвід участі в Легіоні, але те, що я чув і читав дозволяє ставити питання про те, що чи є військове пластування пластуванням.
Ми вже знаємо (завдяки певному рішенню) що пластування, яке пропонувала Вовча Ліга не є пластуванням.
До речі, провокативне запитання, а чим пластування Вовчої Ліги відрізняється від військового пластування? Співпрацею з армією?
Чи може є якісь суттєвіші параметри?
poplar
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Lolik » П'ят 07.05.04 18:59

1. Особами, які це пластування творять
2. Їх (осіб) стосунками із "владою" та баченням пластової ідеології
3. Вмінням і бажанням цих осіб маневрувати, тобто здатність до виживання

А так загалом - нічим, якщо говорити власне про ВП
Lolik
Експерт
Експерт

UNREAD_POST poplar » Нед 16.05.04 09:22

Ну оскільки захисників військового пластування десь немає, то в їхній ролі виступлю я.
- Військове пластування (ВП) дає змогу юнаку відкрити в собі риси, як необхідні для служби в армії і підготує його до неї.
- ВП створить підстави для створення пластових військових частин
- ВП збурить патріотизм у військових, які будуть до нього залучені
- ВП навчить юнака тримати зброю в руках
- застосування специфічної методи ВП створює неповторний чар військового пластування
і взагалі ВП це прекрасна штука! :)

Ну-с друзі, що ви на це відповісте?
poplar
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Sansej » Пон 17.05.04 10:16

Особливо з християнської точки зору, навчити його, як якісно і правильно вбивати й калічити ближнього свого. Можливо акцент потрібно робити на інтелектуальний розвиток дітей, а не на тупу фізуху.
Гей-Гу!
Орест Олійник
Sansej
Експерт
Експерт

Повідомлення: 350
Ім'я: Орест
Прізвище: Олійник
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: Пластун Сеніор Праці

UNREAD_POST Поручик » Пон 17.05.04 11:34

Руслане! Я особисто повністю підтримую існування в ПЛАСТі військовго пластування, однак я хочу отримати відповідь на питання від ТЕБЕ ОСОБИСТО:
1) Як можна проводити ВП якщо не має відповідних спеціалістів, а є лише "любителі", що не виховують, а калічать юнацтво!
2) Що таке ВП, з чим його їсти, яка його метода?
3) Перечитай попередні пости в цій дискусії (прнаймні мої) і дай відповідь тоді й зможемо щось вирішити, а так з твоєї сторони це не захист а лише так переливання з пустого в порожнє
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Lolik » Пон 17.05.04 17:45

Руслане, об'єктивно те, що ти пишеш - це демагогія. При цьому в стилі ОЗО. Підтримую Поручика :thumbsup:
Lolik
Експерт
Експерт

UNREAD_POST poplar » Пон 17.05.04 19:18

1) Пропоную звернутися до найбільшого спеціаліста з військового пластування - Володі Русанова (хоча можливо він сам про це й не здогадується) з проханням викласти свої ідеї щодо цього та свою методу., яка давала можливість займатися військово-патріотичним вихованням не впадаючи в крайнощі - як от дідівщина.

2)Звертаю увагу, що я взявся за захист ВП з кількох причин.
По-перше, бо його більше ніхто не захищає, по-друге, напевно тому, що я був на тих таборах, які, як мені здається, дали поштовх Богдану Яцуну і Юрку Міндюку цим займатися. Я маю на увазі СВТ-91, 92. Може я неправий, але мені здається, що Покаль свою справу зробив: дав можливість розгорітится іскрі. Разом з тим, слід зважати на той факт, що Пласт завжди був на межі того, що закидають ОЗО: покарання спортивними вправами і дідівщиною. Звідки б взялося застереження не застосовувати фізичних покарань до юнацтва, звідки б взялася "зозулька", стояння з наплічником повним піску, або бігання з ним навколо табору. І ви знаєте, в цьому був певний кайф - знаючи, що ти можеш це припинити в будь-який момент, але все ж намагаючись грати за правилами, які накидають.
А як тут забути про УПОР. Це запозичення з спортивних секцій відоме не одному юнаку.

3) Я не поділяю повною мірою точку зору прихильників ВП, однак звертаю Вашу увагу, що це явище існує, більше того воно глибоко вкорінене в Пласті і було б наївним думати, що якщо ми заборонили ВЛ, заборонимо ВП і все буде добре.
Я не знаю наскільки хорошими були табори ВЛ, але те, що мене вразило більше всього це відсутність критичності, віра в ті засади, які були їм подані. Я не хочу, щоб те ж сталося з ВП, але мусить бути чітка межа, яка не дасть можливість перетворити ВП-табори на казармщину і дідівщину.
Агов прихильники ВП де ви :!: :?:
poplar
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Поручик » Пон 17.05.04 21:17

Руслане! Я ладен тебе розцілувати і прибити в одночас! Ти хоч прочитай попередні пости! Ти ж висловлюєш майже мою позицію щодо ВП. Так явище є, явище потрібне, явище може виховувати. Але поряд з цим виникають інші питання, як не дати перетворитися цьому явищу у відверту дідівщину і дебілізм (приклад в що перетворився "Легіон"), як позбавити юнацтво шкідливого впливу псевдоВП.
Я хочу ще раз наголосити, що ПЛАСТ - це велика гра, а отже все має мати свою розумну межу. Якщо ж певні особи її не бачать (чи дурні, чи сліпі) то гнати їх в три шії.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Lolik » Сер 19.05.04 12:21

це явище існує, більше того воно глибоко вкорінене в Пласті

в Пласті - на моє переконання - існує елемент військовості, а не явище мілітаризму. Але через 90 років існування Пласту декотрим псіхам прийшло в голову роздути це діло. Як показує досвід кількох років, їм це не підсилу. Так що не підтримуй ВП - воно скоро само собою здохне
Lolik
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Поручик » Суб 22.05.04 20:14

Lolik написав:Так що не підтримуй ВП - воно скоро само собою здохне

Ну що ти, Богдане. Нікуди воно не зникне і не заглохне. Ти ж сам не одноразово, напевно, помічав, що юнацтву подобається бавитися в військових.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Lolik » Пон 24.05.04 18:20

2Поручик
Ти принципово не помічаєш різниці, яку бачу між "елементом військовості" (в який бавиться юнацтво) та "ВП", чи просто неуважно читаєш?
Lolik
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Поручик » Пон 24.05.04 20:17

Соррі, неуважно прочитав.
Честь - понад усе!
Хау!